desítka v chaosu 22. – 24.11.2002

V pátek 22. 11. 2002 přijeli zálesáci z Přerova k nám na zámek do naší klubovny. Nachystali jsme jim víkendovou akci, při které měli možnost poznat krásu okolní přírody. Ještě ten večer proběhla tzv. ŘOMANTYDZGÁÁÁ PŘOGHÁSKÁÁÁ (romantická procházka) zámeckou zahradou, kolem zámku, keltského menhiru až ke staré zámecké bráně. To vše pouze za svitu svíček a noční oblohy.

Sobotní ráno jsme strávili v koňských stájích, kde jsme měli možnost sami vykartáčovat koně a i si zajezdit. Odpoledne jsme vyrazili do Poodří, stezku nám zpestřily šifry a různé úkoly. Večer jsme pak na zámku hráli různé zábavné hry. Po setmění nás čekala tajemná cesta do starodávné mučírny ! Se zavázanýma očima jsme byli dovedeni k podivné černé podzemní místnosti, do které vedl jen provazový žebřík, jenž končil v nevímjak hluboké vodě. Kdo měl dost odvahy, uviděl moc hezkou a jen svíčkami osvětlenou mučírnu se středověkými zbraněmi a kostmi lidí i zvířat !

V neděli 24. 11. 2002 měli Přerováci možnost podívat se ještě do vagonářského muzea. Určitě se jim nejvíce líbila zmechanizovaná zmenšenina nádraží s jezdicími vláčky. Doufáme, že se jim u nás líbilo a že někdy zase přijedou !

kača