Dračák naživo – Přerov

Náš bojový oddíl pocházející ze Studénky se 21. 10. chystal do bitvy. V 15:01 jsme se vlakem vydali na dlouhou cestu k chatě, po dojezdu vlakem náš hrdinný oddíl dojel autobusem až téměř k chatě. Další den započala samotná akce.

Už za časného rozbřesku se po Vlčím hvozdě ozývaly zvuky bitvy. Střetly se zde dvě armády, kterým šlo o bohatství těchto zemí. Štíty praskaly, válečníci padali k zemi, země se otřásala údery magických blesků.

I takto se dá vzhledně popsat bitva pořádaná členy Zálesácké 10. Jedná se o takzvanou LARP (Live Action Role Play) bitvu. Tato akce je zaměřená zejména na mladší členy oddílů. I přes komplikace způsobené odřeknutím účasti některých organizátorů, proběhla akce hladce. Bitva byla skvěle promyšlená, pravidla přehledné. Úkoly a „questy“ byly originální. Jenom je škoda, že některé mechaniky nemohly dosáhnout plného potenciálu vzhledem k chybějícím organizátorům.

Je mou svatou povinností pochválit místní kuchařstvo. Tak dobře bychom se nenajedli ani v sebelepší restauraci. Všechna čest lidem, kteří jsou schopni uvařit pro sebe a ještě dalších 30-40 dětí, aby jim to chutnalo.

Domů jsme se vrátili patřičně unaveni a pomláceni. A to dne 23.10 léta Páně 2016.