Horolezecký výcvik na ZŠ Sjednocení

To zas jednou Zálesáci ze Studénky si chtěli mezi sebou porovnat síly, a proto se domluvili s kamarády horolezci, zda by si je mohli porovnat na horolezecké stěně na Základní škole Sjednocení. Horolezcům se nápad líbil, a tak nám to pomohli uskutečnit. Zajistili nám potřebné horolezecké vybavení a dostatečný dozor. Všeci odvážlivci se sešli před školou a společně se vydali do tělocvičny s velkým odhodláním. Převlečeni do sportovního oblečení se šli posadit pod horolezeckou stěnu, kde vedoucí od horolezců, vysvětlil důležitá základní pravidla, která se musí na stěně i pod ní dodržovat.

Ke každému sportu, patří řádná rozcvička, důkladné zahřátí všech možných a nemožných svalů ( fakt existují svaly, o kterých jste neměli ani tušení :-D) a následné protažení celého těla. Mezitím ostatní horolezci nám natáhli cesty a nám nezbývalo než se navléct do sedacích úvazků, navázat se na lano dvojtou osmičkou a hurá nahoru. Zprve si síly porovnávali na těch jednoduchších cestách a poté když zjistili, že se na svých nohách a rukou aspoň chvíli na té stěně udrží, zkoušeli těžší a těžší. Lozili až do vyčerpaní svých sil.

Ti co odpadli spíš, nebo už na ně nezbyli sedáky, tak si na velké žiněnce zkoušeli různé kotouly a přemety. Pak jsme horolezcům pomohli uklidit, rozloučili jsme se a poděkovali za úžasnou akci a s dobrým pocitem, že jsme opět pro sebe něco udělali, rozprchli do svých domovů.

Kačaba