pobyt – ohrada 06.07. – 05.08.2002

Ve dnech 26. 7. – 5. 8. 2002 se uskutečnil náš letní zálesácký tábor na Ohradě. Už druhým rokem jsme spali ve srubu. Na začátek jsme museli opravit okolí, potom jsme mohli začít se soutěžemi apod.

Oprava okolí proběhla takto, rozdělili jsme se na dvě party. Jedna opravovala schody k latríně a druhá dělala nové schody k potůčku. Úpravy dopadly celkem dobře, byli jsme hotovi za 2 dny a přitom jsme se dobře pobavili. Rozdělili jsme se do 3 skupin, ve kterých jsme připravovali jídlo (Mates byl nenahraditelným šéfkuchařem) a hráli hry. Během celého pobytu nám náš náčelník uděloval zasloužené body za hry a po dohodě s Johnym i za chutnost jídla.

Během celého pobytu nám náš náčelník uděloval zasloužené body za hry a po dohodě s Johnym i za chutnost jídla. Hráli jsme opravdu vypečené hry např.: -„Hon na párky“, kdy šlo o to, aby každý získal co nejvíce párků. Cesta k nim však vedla přes území nepřátel. V této hře jsme museli uplatnit taktiku utíkat všichni naráz, jinak nás záškodníci pochytali. Záludnost spočívala i v tom, že kolik špekáčků kdo ukořistil, tolik si jich potom snědl na večeři.

V další hře jsme měli vařit čaj z přírodních materiálů, sbírat maliny a ostružiny, vyřezávat totem a skládat báničku. Součástí jiné hry bylo i upéct, nebo jakkoli připravit kuře a upéct chleba. Podle mých chutí dopadlo to kuře lépe.Proběhly i jiné hry, ale ty tu už nebudu prozrazovat, rozhodně jsme si procvičili spoustu našich zálesáckých znalostí v praxi.

Naší oblíbenou hrou se rychle staly i dost tvrďácké ragby (nejhorší byly pády do svahu s kopřivami), které jsme hráli téměř každý den. Noci byly velmi dlouhé, zvláště po návštěvě „místních buchtiček“.

Uskutečnila se i dvoudenní výprava. Šli jsme ze Staré Vsi do Bílova a směrem na Pustějov. Navštívili jsme i netradiční hospůdku Santa Fe a pak, posilněni opravdu „voňavými“ tvarůžky a dalšími dobrotami, jsme si připravili nocleh pod širákem a šli spát. Ráno jsme posnídali, uklidili tábořiště a vyrazili. Náš cíl byly Bartošovice, kde už na nás čekaly připravené rafty, se kterými jsme brázdili místní rybníky a řeku Odru. Potom jsme šlapali pěšky na studénecké nádraží, odkud jsme odjeli vlakem do Bílovce, ze kterého nás Johny odvezl autem zpět na srub. Naše nohy a záda dostaly v letním horku opravdu zabrat.

Po dvoudenní výpravě jsem musel odjet domů, takže pro mě tento bezva zálesácký tábor skončil.

radek