Podzimní setkání 2014

Poznávací wellness pobyt aneb Podzimní setkání zálesáků 2014
Ve dnech 24. – 28. 10. se uskutečnilo tradiční Podzimní setkání zálesáckých oddílů z celé republiky. Tentokrát se neslo v duchu poznání našeho města a jeho okolí a organizovalo jej místní středisko CH.A.O.S. Studénka. A jak to celé probíhalo?
V pátek odpoledne jsme se sešli, abychom přichystali náš luxusní hotel – tělocvičnu ZŠ Sjednocení – a netrpělivě čekali na naše hosty. Postupně k nám přijížděla střediska z Přerova, Dambořic a Nové Paky. Sešlo se nás skoro 60 a večer všechno vypuklo. Nástup –přivítání – drobné hry a spát… Takhle by to bylo, kdyby děti nehrály do půlnoci vybíjenou.
V sobotu jsme se vydali shlédnout Studénku z výšek rozhledny v Bílově. Cestou tam jsme si vyslechli zajímavosti o vojenské technice z druhé světové války a mohli jsme si i sednout do tzv. „hakla“. Z rozhledny jsme dorazili na hřiště „za Klečkou“, kde jsme si opekli špekáčky a zahráli si hry. Odpoledne už nás čekala v tělocvičně pořádná rozcvička, protože si nás vzal do parády Horolezecký oddíl Studénka. Zvládli jsme různé obtížnosti lezení na umělé horolezecké stěně a po výborné večeři jsme únavou padli do spacáků.
V neděli ráno jsme se uvolnili při ranním cvičení Tai – Chi v přírodě, pak jsme skočili do bazénu, zahráli si minigolf a bowling. Odpoledne nás vytáhlo sluníčko na hřiště, kde jsme vyzkoušeli pár vypečených her. Večer jsme se přesunuli na místní zámek, abychom se dozvěděli něco o jeho historii a prošli si i přichystanou stezku odvahy.
V pondělí jsme dostali svačinku na celý den a šli jsme přes louky do Záchranné stanice v Bartošovicích. Zde jsme mohli vidět veverky, ale i dravé ptáky, jako jsou různé druhy sov, káňata, dokonce i orla skalního. Poté jsme se vrátili na zámek do Studénky, v němž nás čekala prohlídka Vagonářského muzea.
A už tu bylo úterý, Špačka nám rozdala účastnické listy, potom jsme se sbalili, rozloučili se s ostatními a pomalu se rozešli domů.
Už teď se těším na další takové pohodové setkání.
Velké díky patří : Myšákovi z Přerova, který nám ochotně po celou dobu pobytu vařil, našemu městu za finanční podporu a také zálesáckému středisku CH.A.O.S. Studénka za zorganizování této akce.
Hanča