projekt da vinci 15.11.2006

Dne 15. 11. 2006 jelo 21 žáků do Frýdku-Místku navštívit středověký hrad. Byla to odměna za aktivní účast v projektu Škola da Vinciovská. Náplní dne byl bohatý program, u kterého jsme se shodli na tom, že výlet byl parádní a zajímavý. Naší škole za tuto akci moc děkujeme.

                                                                            Petra Stanečková, 9.A

 

Výlet za Leonardem da Vinci byl fajn. Hodně mě bavilo střílení z luku a zápasy, které jsem si taky zkusila. Dobré byly hry, které pro nás vymyslela dvorní dáma a bílá paní. Prohlídka hradu se taky povedla. Nakonec nás ještě čekala ohnivá show, i když by lépe vynikla až ve tmě.                                                                          Katka Gergöová, 9.B

Dne 15. 11. 2006 jsme se vypravili do Frýdku-Místku za uznávaným da Vincim. Jednalo se o zakončení projektu, z něhož byly vybrány nejaktivnější děti na tento poučný a zábavný výlet. Hned po příjezdu jsme měli možnost prohlédnout si kamenný penzion – hrad, který nás zaujal svou pradávnou a tajemnou výzdobou. Později jsme se všichni sešli v prostorné síni s krbem a nedočkavě čekali na Leonarda da Vinciho. Jakmile vyšel z obrovských dveří, odměnili jsme ho bouřlivým potleskem. Vyprávěl nám o svém zajímavém životě a také nám ukázal své slavné dílo – Monu Lisu. Následoval výklad o bojovém umění dvou švarných udatníků (Ondera a Kuba), které jsme si mohli vyzkoušet i sami. Po namáhavém souboji nás dvě „da Vinciho služebné“ zabavili středověkými hazardními hrami, ve kterých jsme se utkávali s protihráči. Nechyběl ani výcvik s lukem a závěrečné ohňové představení. S úžasnými zážitky a plným žaludkem skvělého jídla jsme se vraceli autobusem domů.

                                                           Terka Tarčová a Terka Plšková, 8.A

V krásné krajině u Frýdeku-Místku se nachází hrad. Šlo o zimní sídlo Leonarda da Vinciho. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o jeho životě. Zkusili jsme si zašermovat a také jsme byli svědky ohnivé show. Po náročném programu jsme usedli k dobovému stolu a nad hlavami nám svítili svíčky. Bylo to velmi zajímavé.

                                            Monika Michalčíková a Denda Hirschová, 8.B