Severní pól 2012

A tak se rok s rokem sešel a my jsme se opět vydali na výpravu na Severní pól, která se letos konala o trochu později než je zvykem díky arktickým mrazům. Do Ždánic, kde se akce uskutečnila, se sjela tři střediska včetně našeho.

Před několika dny jsme tedy sedli na vlak, a pak na autobus a vysedli ve Ždánicích. Organizátoři nás rozdělili po skupinách po třech. První den v pátek jsme měli krátký okruh po městě s několika zajímavými místy, jako jsou například zvonice, starý hřbitov, hvězdárna, koupaliště. Druhý den na nás čekala polívka, kterou jsme si měli sami uvařit. Od vedoucích jsme dostali česnek, erteple, sůl a 40 Kč, za které jsme si mohli nakoupit zbytek potřebných surovin. Porota ohodnotila všechny druhy polévek a vybrala ty nejlepší. Poté jsme vyrazili na tak očekávaný závod po stopách Jetyho. Na stanovištích byly nachystány nejrůznější úkoly. Na první kontrolce jsme si měli sednout do kajaku a obeplout ostrůvek. Jediný, kdo se vymáchal ve studené vodě, byl pouze organizátor, který kontrolku chystal. Poté jsme měli třeba sestřelit vzduchovkou dřevěné kolíky, poskytnout první pomoc kamarádovi, vyluštit šifru, najít lístek pomocí azimutu, uvázat uzel či přelézt lanovou dráhu. Po splnění úkolu jsme vždy dostali indicii, díky které jsme mohli přijít, kde se ukrývá.

Večer na nás čekal turnaj v páce. Zúčastnili se ho všichni, jak menší tak i vedoucí. A z našeho střediska i někteří vyhráli.

V neděli už proběhla jen snídaně, balení, vyhodnocení a odjezd domů.

Akce se zúčastnilo dvacet členů z našeho střediska.

Špačka