Sportovně turistická olympiáda

V pátek 22. září jsme se hned po škole vypravili na sportovní olympiádu, která se konala v Haluzicích na Jižní Moravě. Po tom, co nás ubytovali a nakrmili kamarádi ze Ždánic, jsme měli volnou zábavu, večer se hrálo na kytaru a zpívalo.

V sobotu ráno nás (činovníky) seznámil hlavní vedoucí závodu s pravidly, trasou a kontrolkami. Vydali jsme se chystat trasu pro závodníky, a právě když jsem šlapala do toho rozbahněného kopce, celá špinavá a promoklá jsem si uvědomila, že si to naše děcka moc užijí :D. Trasa vedla různým terénem –  počínaje lesní cestou a konče strmým krpálem.

Na trase se nacházely různé kartičky s otázkami, jejichž odpovědi závodníci zaznamenávali do záznamového archu (určení hvězd, poznání rostlin a zvířat…). Také byly nachystány kontrolky jako třeba střelba ze vzduchovky, lanová dráha, házení granátem atp.

Závodu se zúčastnilo dohromady 16 dvojčlenných hlídek. Náš studénecký zálesácký oddíl reprezentovaly 3 hlídky ve složení: Rosomák a Ferda, Ondra a Kačíí, Kačaba a Anet. Rosomák s Ferdou doběhli s časem 2h 19min a umístili se tak na prvním místě ve skupině. Ondra s Kačíí utržili čas 3h 05min a skončili na 3. místě.

Kačaba s Anet ve skupině „Senioři“ skončily s časem 3h 10min na krásném 3. místě. Děkujeme zálesákům ze Ždánic za organizaci této akce a pozvání. Také gratuluji našim šikovným hlídkám a děkuji za jejich reprezentaci Studénky.

Hančí, člen zálesáckého střediska CH.A.O.S Studénka