Víkendovka 7

Víkendovka 1. – 2. května 2015
Po příjezdu na Ohradu byl oběd. Nemohli jsme si stěžovat, protože jsme si ho dělali sami. Po přestávce jsme vyšli do lesa stavět bivaky a poté jsme šli na menší procházku za účelem nasbírat dřeno na oheň. Pak jsme si zahráli nějaké hry a večerní schovku. Protože se nám nechtělo spát, dala nám Špačka úkol ,,otestovat ostražitost strážců májky“ a přinést Gergemu nějaký „dáreček“ (dostali jsme za úkol zkusit strážcům něco ukrást. Byli jsme z toho celí natěšení. A povedlo se nám to. Protože se nám stále nechtělo spát, přišel Gerge s hrou Člověče, nezlob se. Chvíli jsme hráli a pak šli konečně do hajan.
Druhý den ráno jsme se nasnídali a vyčistili si zuby a vyrazili s Gergem dělat ohně. Cestou zpátky jsme vzali nějaké to dřevo. Pak následovalo balení a na závěr cesta DOMŮ.

David Petráš – Rosomák

Víkendovka
I v květnu proběhla víkendová akce na Ohradě. V dopoledních hodinách po příjezdu na Ohradu jsme si společně na ohni udělali oběd, který se všem opravdu povedl. Po menším poobědním odpočinku jsme se vydali na procházku po okolí, abychom si vyzkoušeli některé zálesácké dovednosti v praxi, jako je bivakování, práce s buzolou, poznávání stromu a další. Po příchodu zpět na srub jsme se vyřádili při společných hrách. Večer jsme si dohromady připravili večeři a poté si zahráli hry ve srubu. Druhý den po vydatné snídani na nás čekala ještě jedna soutěž spojena se zkouškou v praktickém zapalování ohňů tak, abychom co nejdříve přepálili provázek. Ano, tentokrát se to povedlo všem dvojícím, dávám nám velkou pochvalu. Po příchodu na srub už voněl uvařený oběd a po něm následovala cesta zpátky domů. Po celou dobu nám počasí přálo, takže jsme se obešli bez kapek deště :-)
Lentilka